VPN
VPN, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje Internet do stworzenia Wirtualnej Sieci Prywatnej. Dwie odlegÅ‚e strony, powiedzmy, że twoje biuro w Poznaniu i Warszawie mogÄ… przesyÅ‚ać dane miÄ™dzy sobÄ… jakby byÅ‚y w jednej sieci, a w rzeczywistoÅ›ci dane przechodzÄ… przez Internet. KorzystajÄ…c z systemu zwanego tunelowaniem, urzÄ…dzenie na każdym koÅ„cu szyfruje i przesyÅ‚a wszystkie dane przeznaczone dla strony zdalnej. Wszystkie komputery nadal dziaÅ‚ajÄ… w ich prywatnych podsieciach, które znajdujÄ… siÄ™ za Firewall. Do tych komputerów nadal nie można dotrzeć ze Å›wiata zewnÄ™trznego, z wyjÄ…tkiem tunelu VPN, który ma tylko dwa koÅ„ce – jeden w biurze, a drugi w odlegÅ‚ym biurze.
Po uzyskaniu poÅ‚Ä…czenia VPN użytkownicy sieci mogÄ… nadal normalnie uzyskiwać dostÄ™p do Internetu (surfować po Internecie) – caÅ‚y ruch internetowy przebiega swobodnie poza tunelem VPN. Możesz mieć wiele tuneli VPN, każde z nich do innej zdalnej lokalizacji. Pomimo, że dane przepÅ‚ywajÄ… przez publiczny Internet to jest to zaszyfrowane, dziÄ™ki czemu Twoje dane sÄ… bezpieczne.
Routery Vigor wspierają wiele protokołów VPN ( PPTP, L2TP, L2TP over IPsec, IPsec, IPsec XAuth, IKEv2 EAP, SSL VPN, OpenVPN) dzięki czemu wybierzesz odpowiedni dla Siebie.
Site-to-Site (LAN-to-LAN)
Tunele pomiędzy odległymi lokalizacjami realizowane przez routery np. kilkanaście oddziałów firmy połączone poprzez VPN z centralą firmy w celu zdalnego, bezpiecznego dostępu do serwerów umiejscowionych w centrali
Zalecany protokół: IPsec
Remote User (Host-to-LAN)
Tunele pomiędzy użytkownikami w Internecie a centralą firmy np. pracownik zdalny będący w terenie lub w domu ma dostęp do zasobów w centrali firmy
Zalecany protokół:
– Windows: IKEv2 EAP
– Android: IPsec XAuth
– macOS: IPsec XAuth
– iOS: IPsec XAuth
VPN
Stwórz stabilne, bezpieczne i niezawodne połączenie z siecią firmową przy użyciu tunelowania VPN.